Karolina Guzanek

Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, które ukończyła broniąc pracy magisterskiej o najważniejszych zmianach w regulacji prawnej urlopów związanych z rodzicielstwem.

Adwokat, wpisana listę adwokatów Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku pod numerem GDA/ADW/3816. Posiada ponad 6-letnie doświadczenie zawodowe. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie pracy oraz prawie gospodarczym.

W ramach pracy zawodowej zajmuje się przede wszystkim kompleksową obsługą przedsiębiorców. Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów zagranicznych, w tym w szczególności podmiotów działających na rynku hiszpańskim oraz brytyjskimŚwiadczy pomoc prawną na rzecz podmiotów działających w branży deweloperskiej oraz branży budowlanej.

W sferze jej zainteresowań znajduje się również prawo medyczne. Czynnie uczestniczy w prowadzeniu spraw sądowych dotyczących m.in. dochodzenia wypłaty tzw. dodatków covidowych na rzecz osób wykonujących zawody medyczne, a także odpowiedzialności cywilnej lekarzy oraz podmiotów leczniczych z tytułu popełniania błędów medycznych.

Posiada doświadczenie procesowe.

W wolnych chwilach miłośniczka kuchni tajskiej, fotografii oraz literatury faktu.